,

JAS-FBG Zagłębie - Cosinus Widzew: Wystarczyły trzy kwarty

W czwartej kolejce BLK zawodniczki JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec przed własną publicznością pokonały zespół Cosinus Widzew Łódź 79:61.

,

Pierwsze punkty w spotkaniu po rzucie osobistym zdobyła Angela Beadle. Następne punkty w tym spotkaniu zdobyła dopiero Marta Dobrowolska pod koniec pierwszej minuty spotkania. Później gospodynie już kontrolowały grę, a punkty Nicole Michael i Oleny Samburskiej pozwoliły gospodyniom wygrać pierwszą kwartę rezultatem – 22:15.

Druga kwarta była rozgrywana pod jeszcze większe dyktando sosnowiczanek, które wygrały ją rezultatem 27:8. Po przerwie przyjezdne prezentowały się jednak znacznie lepiej, dobrze weszły w trzecią kwartę, a wynik to tylko odzwierciedlał - 15:3. Łodziankom wystarczyło pary tylko na 5 minut i po tym czasie mecz wrócił pod kontrolę zawodniczek Jas-a. Kwarta zakończyła się rezultatem 22:17.

Ostatnia część to starcie rezerwowych, i z tej konfrontacji zwycięsko wyszedł Cosinus Widzew Łódź. Młode i głodne gry zawodniczki drużyny przyjezdnej wygrały znacząco zdobywając 21 punktów, na które „jaski” odpowiedziały tylko ośmioma oczkami. Nie wpłynęło to jednak na ostateczny wynik tej konfrontacji, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 79:61.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Raczyński:

Gratulacje dla zespołu z Sosnowca, bardzo dobra pierwsza połowa, ustawiła ona przebieg spotkania. Niestety zderzyliśmy się z zespołem, lepiej przygotowanym, bardziej doświadczonym. Zdecydowanie prezentował dziś wyższy poziom. Czeka nas dużo pracy nad poprawianiem wielu elementów gry. Ale byliśmy przygotowani na taki rozwój wydarzeń i nie pozostaje nam nic innego jak dalej pracować.

Sylwia Bujniak:

Żeby wygrywać trzeba zdobywać punkty, zespół z Sosnowca właśnie to robił. Miałyśmy bardzo słabą skuteczność rzutów osobistych, rzutów za 2 i za 3, nie da się tak wygrać meczu. Gratuluje zespołowi z Sosnowca.

Mirosław Orczyk:

Dziękuje za gratulacje, cieszymy się niezmiernie z bardzo dobrego występu, z kolejnego zwycięstwa. Jest to dla nas wymarzony początek w sezonie, cztery mecze, trzy wygrane. Przede wszystkim chciałbym podziękować swojemu zespołowi za fajną i konstruktywną grę. Jednakże nie możemy spocząć na laurach, dalej jesteśmy skupieni i skoncentrowani. Mamy trudne mecze przed nami. Dziękuje kibicom za przybycie, dobry doping.