,

Artego - Ostrovia: Trzecia wygrana bydgoszczanek

W meczu 4 kolejki Basket Ligi Kobiet, Artego Bydgoszcz odniosło trzecie ligowe zwycięstwo. Bydgoszczanki we własnej hali pokonały Ostrovię Ostrów Wielkopolski 82:50

,

Początek spotkania nie wskazywał na tak wyraźną dominację wicemistrzyń Polski. Beniaminek z Ostrowa nie przestraszył się dużo bardziej utytułowanego rywala i długo dotrzymywał kroku Artego. Oba zespoły prezentowały na parkiecie bardzo podobny poziom i nie potrafiły wypracować przewagi. Dzięki skutecznej grze i trafieniom Jordan Jones drużyna gości objęł prowadzenie 9:8, a po celnym rzucie za 3 punkty Moniki Jasnowskiej i trafieniu Azi Bishop przewaga zespołu Wojciecha Szawarskiego wzrosła do 4 punktów (14:10). Przed przerwa straty zmniejszyła Maurita Reid wykorzystując akcję "2+1". Ostrowianki w ostatniej minucie pierwszej kwarty miały jeszcze kilka okazji do powiększenia swojego konta, jednak w trzy kolejne rzuty nie znalazły drogi do kosza.

Druga odsłona rozpoczęła się od serii niecelnych rzutów z obu stron. Bydgoszczanki prowadzenie objęły po trafieniu Reid, a po chwili rozgrywająca Artego zanotowała przechwyt po którym kolejne trzy punkty (2+1) zapisała na swoim koncie Denesha Stallworth. Ostrowianki miały dziś spore problemy z zatrzymaniem bydgoskiej środkowej, która zdominowała pole 3 sekund na atakowanej tablicy. Drużyna gości nie mogła także znaleźć sposobu na agresywną obronę Artego, które drugą odsłonę rozpoczęło od prowadzenia 13:0. Dobrą passę bydgoszczanek przerwała dopiero po 6 minutach gry Agata Ostrowska zdobywając pierwsze punkty dla Ostrovii. W drużynie Tomasza Herkta bardzo dużo do gry wnosiły dziś zmienniczki, które w całym meczu dorzuciły do dorobku zespołu aż 25 punktów. Z dobrej strony zaprezentowała się m.in. Katarzyna Suknarowska, po której trafieniach przewaga Artego wzrosła przed przerwą do 17 punktów (34:17).

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Bydgoszczanki zagrały na bardzo dobrej skuteczności, a w zespole Ostrovii mało widoczna była zwłaszcza Azia Bishop, która we wcześniejszych meczach była jedną z liderek wielkopolskiej drużyny. W ostatniej odsłonie przewaga Artego sięgnęła 30 punktów, po czym trener Tomasz Herkt postanowił dać szansę gry zmienniczkom. Na parkiecie pojawiły się Klaudia Niedźwiedzka, Katarzyna Kocaj, oraz debiutujące w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet Paulina Kuczyńska i Paulina Niedziółka.