Drugi sparing dla Białorusinek

Białoruś wygrała z reprezentacją Polski kobiet 76:55 w drugim meczu sparingowym rozegranym w Mińsku. Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych rzuciła Agnieszka Skobel - 11.

Mimo że pierwsze punkty w meczu zdobyły Polki, to później inicjatywa była po stronie gospodyń, które po kilku minutach prowadziły 11:4. Następnie Biało-Czerwonym udawało się zbliżać na cztery i na trzy punkty, ale to Białoruś ciągle była lepsza. Po 10 minutach rywalki wygrywały pięcioma punktami. W drugiej części meczu zawodniczki trenera Anatoliya Buyalskiego grały rewelacyjnie w ataku, a nasza kadra nie potrafiła znaleźć na to odpowiedzi. W pewnym momencie przewaga wzrosła do stanu 33:17. Reprezentacja Polski później ją lekko zmniejszała, ale ostatecznie to Białorusinki pierwszą połowę zakończyły korzystnym rezultatem - 41:26. Do przerwy w naszym zespole wyróżniała się Aldona Morawiec, która miała już na koncie osiem punktów.

W trzeciej kwarcie obie drużyny grały falami. Najpierw sześć punktów z rzędu zdobyły gospodynie i dzięki temu zdobyły największą przewagę – 21 punktów. Po kilku minutach to zawodniczki trenera Teodora Mollova ponownie pokazały swoją ogromną ambicję. Dzięki serii 9:0 potrafiły zbliżyć się nawet do stanu 50:39. Końcówka tej części meczu ponownie należała jednak do rywalek, które po 30 minutach prowadziły 56:40. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła. Biało-Czerwone nie były w stanie odrobić takich strat. Ciągle bardzo dobrze w ataku radziły sobie gospodynie i nawet powiększały swoją przewagę. Ostatecznie wygrały 76:55. Najwięcej punktów dla naszej kadry - 11 - rzuciła Agnieszka Skobel. 10 dołożyła do tego Aldona Morawiec.

W spotkaniu z powodu lekkiego urazu stawu skokowego nie zagrała Dominika Owczarzak.

Białoruś – Polska 76:55 (17:12, 24:14, 15:14, 20:15)

Białoruś: Leuchanka 19, Likhtarovich 12, Verameyenka 9, Troina 9, Harding 8, Papova 6, Snytsina 5, Ivashchanka 4, Tarasava 2, Anufryienka 2, Rytsikava 0, Trafimava 0, Zyuzkova 0, Malashka 0

Polska: Skobel 11, Morawiec 10, Pawlak 9, Trzeciak 5, Koperwas 4, Naczk 4, Wajler 4, Schmidt 4, Durak 3, Szajtauer 1, Żukowska 0, Jaworska 0