Wisła Can-Pack Kraków mistrzem Polski!

Wisła Can-Pack po raz trzeci z rzędu sięga po złote medale mistrzostw Polski! W trzecim meczu finałowym krakowianki pokonały Artego Bydgoszcz – tym razem 53:48.

Spotkanie trochę lepiej rozpoczęły bydgoszczanki, które po trafieniach Julie McBride i Elżbiety Międzik prowadziły 7:3. Później przewaga Artego wzrosła nawet do pięciu punktów dzięki rzutowi wolnemu Amishy Carter. Na to starały się odpowiadać przede wszystkim Denesha Stallworth i Agnieszka Szott-Hejmej – po trafieniu tej ostatniej Wisła Can-Pack zbliżyła się na zaledwie punkt. Kolejny rzut wolny Carter ustawił wynik spotkania po 10 minutach na 16:12 dla Artego. Pięć punktów z rzędu Yvonne Turner na początku kolejnej kwarty dały prowadzenie gospodyniom. Mimo że nieźle radziła sobie też Stallworth, to zespół trenera Tomasza Herkta cały czas starał się być blisko. Ważne rzuty trafiały Martyna Koc i Elżbieta Międzik, a pierwsza połowa zakończyła się remisem – po 28.

Trzecia kwarta to moment, w którym zawodniczki trenera Jose Hernandeza popisywały się świetną defensywą. To z kolei pozwoliło im na odskoczenie od rywalek. Po serii 11:0 i trafieniu Deneshy Stallworth prowadziły już 39:30. Później straty zmniejszała lekko Amisha Carter, ale i tak Wisła Can-Pack po 30 minutach rywalizacji wygrywała ośmioma punktami. W czwartej kwarcie trójki trafiały jeszcze Elżbieta Międzik i Maurita Reid, co zbliżyło Artego na trzy punkty. W decydujących momentach na linii rzutów wolnych pewne były jednak Yvonne Turner i Justyna Żurowska-Cegielska. Właśnie trafienia tych zawodniczek zapewniły krakowiankom zwycięstwo 53:48 i tym samym trzecie z rzędu mistrzostwo Polski.

Najlepszą zawodniczką Wisły Can-Pack w tym meczu była Yvonne Turner z 19 punktami, 10 zbiórkami i czterema asystami. 14 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty dołożyła Justyna Żurowska-Cegielska. W ekipie z Bydgoszczy wyróżniała się Amisha Carter z 13 punktami i 14 zbiórkami.