Finał, mecz 2: Wisła Can-Pack o krok od mistrzostwa

,

W drugim spotkaniu finałowym Tauron Basket Ligi Kobiet Wisła Can-Pack pokonała w Bydgoszczy Artego 52:50. Krakowianki w serii do trzech zwycięstw prowadzą już 2-0. Mecz nr 3 już w środę 4 maja o godz. 18.00. Transmisja w TVP Sport.

,

Krakowianki wykonały plan maksimum dwukrotnie wygrywając w Bydgoszczy. W niedzielnym pojedynku zachowały w końcówce więcej zimnej krwi, jednak już pierwsze minuty pokazały że będzie to inny mecz, od tego który odbył się dzień wcześniej. „Biała gwiazda” tym razem nie pozwoliła gospodyniom na zbudowanie przewagi. Pierwsza połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana i obydwa zespoły na przemian wychodziły na prowadzenie. Bydgoszczanki nie potrafiły wykorzystać swojej głównej broni, czyli skuteczności z dystansu i w pierwszej połowie trafiły tylko 3 na 15 rzutów trzypunktowych. Z kolei krakowianki popełniły aż 11 strat i to wszystko złożyło sie na zaledwie jedno punktowe prowadzenie Wisły (28:27) do przerwy.

Druga polowa to liczna ilość błędów i strat zarówno Artego jak i Wisły. Bydgoszczanki kompletnie nie potrafiły budować skutecznych akcji w ataku, dodatkowo bardzo słaba skuteczność utrudniała odrabianie strat. Jedynie Amisha Carter potrafiła popisywać się skutecznymi akcjami pod koszem. Ostatnie minuty spotkania to prawdziwa dramaturgia. Wynik wciąż oscylował w okolicach remisu, a na parkiecie widać było dużo nerwów co przekłada się na nieudane akcje i błędy obu drużyn. Wydaje się że decydującym momentem była akcja Laury Nicholls, która na minutę przed końcem spotkania wykonała akcje 2+1 wyprowadzając Wisłę na 5 punktowe prowadzenie. Co prawda bydgoszczanki próbowały jeszcze zmienić losy meczu, lecz nieskutecznie i to Wisła odnosząc zwycięstwo 52:50 prowadzi już 2:0 w rywalizacji finałowej.

Spory wpływ na przegrana Artego miała fatalna skuteczność z gry, wynosząca zaledwie 26%. Zawiodły zwłaszcza Darxia Morris i Maurita Reid, które razem trafiły tylko 6 rzutów na 33 próby. Teraz rywalizacja przenosi się do Krakowa, gdzie kolejne spotkanie odbędzie się w środę.