,

Artego - MKS (2): Bydgoszczanki o krok od finału

Już tylko jeden krok dzieli koszykarki Artego od awansu do finału rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. Dziś ponownie we własnej hali pokonały MKS Polkowice 85:60

,

Niedzielny mecz nie przypominał tego z dnia poprzedniego. Zespoły prezentowały szybszą koszykówkę i znacząco poprawiły także skuteczność. Niespodziewanie początek spotkania należał do Polkowiczanek, które od pierwszych minut objęły prowadzenie i inauguracyjną odsłonę wygrały 20:19

Druga kwarta to już zdecydowanie lepsza gra gospodyń. Sporo celnych rzutów za 3 punkty, do tego 7 zbiórek w ataku szybko przyniosły skutek i bydgoszczanki nie tylko odrobiły straty, ale także zbudowały przewagę. Na przerwę Artego schodziło z wynikiem 47:34. Najwięcej punktów na koncie miała kapitan Julie McBride 11.

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry Artego. Kolejne celne rzuty 3 punktowe jeszcze bardziej zwiększyły przewagę która momentami wynosiła już ponad 20 punktów. Nie do zatrzymania była Darxia Morris, seriami trafiająca z dystansu. Polkowiczanki mimo licznych zmian nie potrafiły nawet zbliżyć się wynikiem do gospodyń.

Po dzisiejszym zwycięstwie zespół Tomasza Herkta w rywalizacji półfinałowej objął prowadzenie 2:0 i już tylko jedna wygrana dzieli bydgoszczanki od awansu do finału Tauron Basket Ligi Kobiet. Najlepszą zawodniczką niedzielnego pojedynku była Darxia Morris zdobywczyni 20 punktów. W drużynie gości najbardziej wyróżniły się Nicole Michael (12 pkt.) i Agnieszka Skobel (11).